Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

 

پارکت-لمینت چیست؟

پارکت-لمینت که به آن لمینت هم می گویند، بر خلاف پارکت که از جنس چوب است، از جنس hdf یا همان ورقه های چوب بسیار فشرده شده ساخته میشود که روی آن ورقه لمینت قرار می گیرد. این ورقه لمینت معمولا با طرح چوب ساخته می شود و در رنگ های متنوع ساخته می شود. مهمترین عامل در کیفیت پارکت-لمینت جنس لمینت یا همان لایه روی hdf است. بر خلاف پارکت که با چسب مخصوص به کف می چسبد، پارکت-لمینت توسط شیارهای کلیک که دور تا دور هر قطعه لمینت وجود دارد، در یکدیگر گیر می کند و روی سطح کف قرار می گیرد. لمیننت را روی لایه ای از فوم قرار می دهند که به محکم قرار گرفتن آن کمک می کند و نیز از بروز صدا هنگام راه رفتن روی پارکت-لمینت جلوگیری می کند و عایق گرما و سرما نیز هست. لمینت را می توان روی سطح سیمانی یا سرامیک نصب کرد و نصب آن نیاز به زیرسازی ندارد.

یکی از مزایای پارکت-لمینت این است که قابل برداشتن از سطح کف و نصب دوباره آن روی سطح دیگر است. به همین دلیل پارکت-لمینت ها تا چند دفعه قابل استفاده هستند.

هرچه کیفیت لایه لمینت روی پارکت-لمینت بهتر باشد، مقاومت آن در برابر رطوبت، فشار، گرما و خش بیشتر است.

قیمت پارکت- لمنیت از پارکت کمتر است و استفاده از آن با توجه به مزایا و قیمت مناسبی که دارد، باصرفه تر است.

بازگشت به مقاله های آرکس

 

کلمات کلیدی:

کاغذ دیواریپارکت- پارکت لمینت- لمینت- پارکت ترکیه- پارکت واریو- دکوراسیون- محصولات دکوراسیون- شرکت دکوراسیون- دکوراسیون داخلی- معماری داخلی- طراحی دکوراسیون- طراحی دکوراسیون داخلی- لمینت- فروش پارکت- فروش لمینت- انواع پارکت- انواع لمینت- لمینت سایلنت- پارکت سایلنت- فروشگاه پارکت لمینت- قیمت پارکت- شرکت پارکت- لمینت

 

دکوراسیون | بهترین طراحی در ایران

 

امکانات

مشاهده در فلیکر