Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

 

قرنیز چیست؟

به نواری که دور دیوار در قسمت پایینی دیوار و چسبیده به کف قرار دارد قرنیز می گویند. قرنیز معمولا از جنس سنگ یا چوب است. قرنیزی که امروزه معمولا استقاده می شود چوبی و از جنس mdf (چوب فشرده شده) است. اگر کف را پارکت یا لمینت کنیم، استفاده از قرنیز های چوبی تقریبا واجب است، زیرا بسیار به زیبایی کف می افزاید. در شکل زیر یک نمونه قرنیز اجرا شده را می بینید:

قرنیز چوبی

 

 

 

 

 

 

 

زمانی که ساختمان دارای قرنیز سنگی است، چه کنیم؟

یکی از زیبایی های لمینت، استفاده از قرنیز چوبی با رنگ هماهنگ است. ولی زمانی که کف ساختمانی را لمینت می کنیم که کناره دیوارها دارای قرنیز سنگی است، امکان استفاده از قرنیز چوبی نیست. چراکه برداشتن قرنیز سنگی نیازمند بنایی است و سپس باید دیوار را رنگ یا کاغذ دیواری کرد. به همین دلیل در اینگونه مواقع به قرار دادن اسکوتیا در کناره قرنیز های سنگی اکتفا می کنیم که بسیار زیبا و مرتب است. اسکوتیا یک نوار بسیار باریک است که به جای قرنیز در کناره دیوار قرار می گیرد. در زیر یک عکس از اسکوتیا و یک نمونه نصب آن کناره دیوار با قرنیز سنگی را می بینید:

نصب اسکوتیا روی قرنیز 

 

 

 

 

 

چه رنگ و اندازه قرنیز مناسب است؟

ابعاد قرنیز 5، 7، 9 و 11 سانتیمتر است که برای فضاهای مسکونی کوچک 7 سانتیمتر و برای فضاهای بزرگ 9 و 11 سانتیمتر مناسب است. رنگ قرنیز را حتما با رنگ پارکت یا لمینت هماهنگ کنید.

 

بازگشت به مقاله های آرکس وود

کلمات کلیدی:

کاغذ دیواریپارکت- پارکت لمینت- پارکت ترکیه- پارکت واریو- دکوراسیون- محصولات دکوراسیون- شرکت دکوراسیون- دکوراسیون داخلی- معماری داخلی- طراحی دکوراسیون- طراحی دکوراسیون داخلی- لمینت- فروش پارکت- فروش لمینت- انواع پارکت- انواع لمینت- لمینت سایلنت- پارکت سایلنت- فروشگاه پارکت لمینت- قیمت پارکت- شرکت پارکت- لمینت

دکوراسیون | بهترین طراحی در ایران

 

امکانات

مشاهده در فلیکر